Staże TFLF w Kongresie USA dla stypendystów pomostowych

Drodzy Stypendyści i Stypendystki!

Mamy dla Was bardzo ciekawą i prestiżową propozycję stażu. Przed Wami szansa na wyjazd na praktyki letnie w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Rekrutacja została przedłużona – aplikacje można składać do 18 marca!

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości kontynuuje współpracę z Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF), dzięki czemu stypendyści pomostowi wszystkich lat studiów mogą ubiegać się o praktyki letnie w Kongresie Stanów Zjednoczonych, odbywane w biurach w Senacie i Izbie Reprezentantów.

Trwa rekrutacja do tegorocznej edycji programu. Aplikacje przyjmowane są on-line poprzez formularz umieszczony na stronie TFLF. Rekrutacja przedłużona została do 18 marca 2022 r.

O PROGRAMIE

Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to wyjątkowa inicjatywa stażowa. Polscy studenci mają szansę odbyć praktyki w biurach parlamentarnych w USA, a także poznać najważniejszych polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz świata biznesu na dwóch kontynentach. Staż jest finansowany dzięki wsparciu Partnerów TFLF: Ambasady USA w Polsce i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.  

Program stażowy w Kongresie USA trwać będzie od połowy sierpnia do października 2022 r. Celem programu jest rozwój młodych polskich liderów, którzy rozumieją znaczenie stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi, a także w ramach struktur Unii Europejskiej oraz NATO. Od 2014 roku już ponad czterdziestu studentów i studentek reprezentujących najrozmaitsze kierunki na polskich i zagranicznych uczelniach odbyło staże w ramach programu.

W czasie poprzednich edycji programu stażyści TFLF odwiedzili m.in. siedzibę Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Pentagon, Ambasadę RP w USA, centrum technologiczne firmy Lockheed Martin czy fabrykę Boeinga w Charleston. Odbyli także serię kameralnych spotkań z czołowymi politykami i przedstawicielami organizacji pozarządowych takimi jak np. były ambasador USA w Polsce Daniel Freid, Senior Fellow w Atlantic Council Ian Brzezinski czy Senator Bernie Sanders.

KTO MOŻE APLIKOWAĆ?

W programie mogą wziąć udział studenci z polskim obywatelstwem, którzy nie ukończyli 26 roku życia (data urodzenia po 01.01.1996r.).

Kandydaci powinni mieć bardzo dobre wyniki w nauce i biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie. Nie ma znaczenia kierunek studiów ani kraj zamieszkania. Największe szanse będą miały osoby ciekawe świata i zaangażowane społecznie.

REKRUTACJA

Pierwszy etap polega na wypełnieniu aplikacji online. Następnie trzydziestka osób z najciekawszymi aplikacjami zostanie zaproszona na indywidualne rozmowy z komisją złożoną z przedstawicieli TFLF oraz Partnerów programu. Spośród trzydziestu osób wybrane zostanie kilkunastoosobowe grono najlepszych kandydatów. Przedstawiciele biur parlamentarnych otrzymają ich kandydatury i podejmą ostateczną decyzję o przyjęciu do siebie kandydata.

Aby zgłosić się do programu stażowego należy wypełnić formularz online na stronie internetowej TFLF.
📌 TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ MIJA 18 marca 2022r.  

UWAGA: Stypendystów FEP prosimy o zaznaczenie w CV, że są podopiecznymi Fundacji!

O STAŻU

Staż jest bezpłatny. Fundacja TFLF przyznaje każdemu z wybranych kandydatów stypendium pokrywające koszty lotów, uzyskania wizy i zakwaterowania. Stypendyści spędzą osiem tygodni w biurze wybranego parlamentarzysty w Waszyngtonie. Oprócz aktywnej pracy na rzecz biura parlamentarzysty, stażyści spotkają się z założycielami organizacji pozarządowych, czołowymi prawnikami czy przedstawicielami instytucji finansowych i biznesmenami.

W przypadku stypendystów FEP, koszty związane z odbyciem stażu w Kongresie Stanów Zjednoczonych zostaną pokryte przez FEP z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

Więcej informacji na stronie: https://transatlanticforum.org/


Organizatorem programu praktyk jest Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF), instytucja powołana by umożliwić najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach prominentnych przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie. W 2021 roku odbyła się piąta edycja programu.

W czterech edycjach programu (2017 r., 2018 r., 2019 r., 2021 r.) uczestniczyła w sumie piątka stypendystów pomostowych, którzy odbyli praktyki w biurach amerykańskich kongresmenów: Petersa Roskama, Marcy Kaptur, Jackie Walorskie oraz w biurze senatora Johna Boozmana.

Zapraszamy do lektury:

relacji stypendysty Dawida ze stażu w 2021 r.
relacji stypendysty Wiktora ze stażu w 2021 r.
relacji stypendysty Przemysława 
ze stażu w 2019 r.
relacji stypendystki Eweliny ze stażu w 2018 r.
relacji stypendysty Bogdana ze stażu w 2017 r.