Jak AI może pomagać w nauce? – Zapraszamy na szkolenie

5 czerwca 2024 r., o godzinie 15:00, online, odbędzie się szkolenie „Jak AI (sztuczna inteligencja) może pomagać w nauce?”. Poprowadzi je Kamil Śliwowski, trener kompetencji cyfrowych i autor kursów
e-learningowych. Serdecznie zapraszamy.

O czym?

ChatGPT może napisać za nas (prawie) wszystko, inne aplikacje generatywnej AI, przemówić naszym głosem lub podsumować spotkania online, na których nie byliśmy. Co to oznacza dla naszej nauki? Jak wykorzystać efektywnie i etycznie te narzędzia do rozwoju i uczenia się? Na co uważać, kiedy zatrudnimy je w roli tutora lub asystenta?

Podczas spotkania dowiesz się:

  • jak współpracować z narzędziami AI podczas uczenia się, aby uczyć się efektywniej (a nie tylko zlecać im zadania)?
  • co warto znać poza ChatGPT, co może pomóc w efektywnej nauce?
  • jakie rodzaje błędów popełniają narzędzia generatywnej AI i jak je minimalizować,?
  • o wyzwaniach prawnych, etycznych i ekologicznych związanych z tymi narzędziami?

📕 Dla kogo?

  • Stypendystów i Stypendystek Pomostowych – nawet jeśli w tym roku akademickim nie otrzymujesz stypendium.
  • Wolontariuszy i Wolontariuszek Programu Projektor. 

👨‍💻 O prelegencie

Kamil Śliwowski –  trener kompetencji cyfrowych i autor kursów e-learningowych. Współpracuje z Fundacją Panoptykon w obszarze edukacji o cyberbezpieczeństwie oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w obszarze edukacji cyfrowej.

Pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom i edukacji. Prowadził szkolenia i warsztaty z kompetencji cyfrowych m.in. dla firm PZU, Hitachi, Samsung, Servier Polska, INCO Group.

Współautor kursu Green Digital Skills na temat zielonych technologii i AI dla zrównoważonego rozwoju, który ukończyło 30 000 ze 140 państw.

Zasiada w radzie programowej Fundacji Orange. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.

Szkolenia finansowane są przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.