Chcesz odbyć staż w USA? Sfinansujemy Twój wyjazd

Po 3-letniej przerwie spowodowanej SARS-CoV-2 wracamy z realizacją programu wakacyjnych staży w USA – Polish-American Internship Initiative. Program skierowany jest zarówno do stypendystów pomostowych, jak i do wolontariuszy Programu PROJEKTOR.

Polish-American Internship Initiative daje wyjątkową szansę zdolnym studentom z Polski na odbycie wakacyjnych staży w wybranych przez siebie amerykańskich korporacjach, bez ponoszenia kosztów podróży do USA i kosztów uzyskania wizy J-1.

Od tej edycji program zmienił swoją formułę. Studenci i studentki samodzielnie wyszukują i aplikują na staże w wymarzonych firmach w USA. Zespół Fundacji nie pośredniczy w kontakcie z placówkami.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana, a nie masz pomysłu na to, gdzie chciałbyś/chciałabyś aplikować – możesz skorzystać z przygotowanej przez nas listy firm.

O udział w programie mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, osiągający bardzo dobre wyniki w nauce i aktywni społecznie, którzy samodzielnie pozyskają staż w amerykańskiej firmie.


Program wakacyjnych staży zagranicznych w USA powstał z inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) w 2006 r.