Stwórz studencki festiwal proaktywności

Jesteś osobą pełną energii i szukasz sposobu na podjęcie działania? Pragniesz wpływać na życie innych osób? Już teraz masz na to szansę! Dołącz do grupy projektowej Studenckiego Festiwalu Proaktywności i promuj zaangażowanie społeczne wśród młodych ludzi! Wspólnie z ekipą studentów stworzycie wydarzenie umożliwiające naukę i rozwój, wymyślicie jego nazwę, program, kształt i charakter. Pomocą posłużą Wam nasi specjaliści. Zaczynamy już we wrześniu!

Studencki Festiwal Proaktywności (nazwa robocza) to nowy projekt Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, która koordynuje zarówno Program Stypendiów Pomostowych, jak i Program Projektor. 

Więcej o Festiwalu

Będzie to wyjątkowe wydarzenie, którego dotąd w Polsce nie było! Wraz z grupą studentów i studentek przygotujesz 1-dniowy, hybrydowy Festiwal w Łodzi dla młodych osób z całej Polski. Pragniemy stworzyć przestrzeń dla organizacji społecznych, spotkań z ekspertami oraz realizacji warsztatów. Razem z zespołem zaplanujesz wszystkie elementy Festiwalu, począwszy od programu, przez listę gości, po oprawę graficzną. 

Dzięki udziałowi w projekcie:

  • poznasz zarządzanie projektowe od A do Z;
  • stworzysz święto studenckiej pomysłowości, energii i zapału;
  • zyskasz przestrzeń na rozwój swojej kreatywności i sprawczość;
  • pokażesz innym, jak zaangażowani studenci mogą zmieniać świat;
  • wybierzesz zespół zadaniowy, z którym będziesz realizować wybrany aspekt festiwalu.

Startujemy szkoleniem wprowadzającym we wrześniu, a Festiwal jest planowany na wiosnę 2024.  

Harmonogram projektu

1) 3-dniowa Akademia Liderów – spotkanie zespołu studentów i studentek w Lublinie, inicjujące projekt. Spotkanie odbędzie się 22-24 września (zapewniamy nocleg).

Podczas spotkania weźmiesz udział w:

  • warsztatach, podczas których zbudujemy zgraną drużynę. Wzmocnisz swoje umiejętności dobrej współpracy. Będzie dużo czasu na poznanie się i dobrą zabawę. 
  • szkoleniu, podczas którego poznasz problemy i potrzeby studentów i dopasujesz do nich założenia festiwalu. 
  • razem z innymi uczestnikami_czkami zaprojektujesz Studencki Festiwal Proaktywności, wymyślisz harmonogram pracy, stworzysz grupy robocze pracujące nad poszczególnymi zadaniami.

2) regularnych spotkań online i na żywo (co około 4-6 tygodni), 

3) przygotowania i organizacji wydarzenia.

Rekrutacja

Wypełnij krótką ankietę i spotkaj się z nami. Podczas krótkiej rozmowy online zapytamy Cię o to, co dla Ciebie znaczy aktywność społeczna na studiach.

W projekcie mogą wciąć udział tylko osoby aktualnie działające w Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (wolontariusze_ki  Programu Projektor oraz stypendyści_tki Programu Stypendiów Pomostowych).

Działania Letnia Akademia Liderów oraz Studencki Festiwal Proaktywności realizowane są w ramach projektu „Wzmocnienie działań misyjnych i potencjału instytucjonalnego Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości” finansowanego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.