Zapytaj o zielone. Dowiedz się, jak działać na rzecz środowiska

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) zaprasza do wzięcia udziału w akcji obywatelskiej „Pytamy o zielone”, w ramach której uczestnicy dowiedzą się, jak działać na rzecz ambitniejszych celów środowiskowych w programach kandydatów i kandydatek w wyborach samorządowych 2024 oraz jakie pytania im zadawać.

Celem akcji jest zadawanie pytań i działanie na rzecz środowiska tak, by stało się ono priorytetem w programach kandydatów i kandydatek przed wyborami samorządowymi 2024 r. Uczestnicy akcji otrzymają pakiet przejrzystych informacji, silne argumenty, przykłady udanych rozwiązań wdrożonych w samorządach z całej Polski w trzech obszarach: woda i zieleń, powietrze i odpady. Z ich wykorzystaniem będą mogli zadawać pytania kandydatom i kandydatkom podczas spotkań przedwyborczych; z grupą znajomych czy swoją organizacją pozarządową przeprowadzać spotkanie lub debatę na „zielony“ temat ważny w ich miejscowościach; albo po prostu pytać się o ważne dla nich „zielone“ kwestie na forum internetowym mieszkańców czy w lokalnych mediach.

Rekrutacja

FRSI czeka na Was do 11 lutego, ale im wcześniej dołączycie, tym lepiej. Wybory samorządowe już 7 kwietnia. To idealna okazja, żeby zapytać kandydatki i kandydatów do samorządu o ich plany dotyczące ochrony środowiska. Razem możemy sprawić, żeby nasze gminy stały się bardziej zielone i przyjazne klimatowi, a życie w nich zdrowsze, bezpieczniejsze i tańsze.

Wejdź na stronę i wypełnij formularz 👉 www.pytamyozielone.org

Spotkanie dla organizacji lokalnych

7 lutego 2024 roku, o godzinie 11:00 na platformie Zoom, odbędzie się spotkanie na którym FRSI przybliżą Wam ideę akcji „Pytamy o zielone”.

🌿 Do udziału w wydarzeniu, organizatorzy serdecznie zapraszają przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, domów kultury, lokalnych stowarzyszeń i fundacji, kół i grup nieformalnych.

🌿 Temat spotkania zapowiada filmik pt. „Drżyjcie kopciuchy”: https://youtu.be/jhSB-NDGpoE.

Spotkanie odbywa się online. Obowiązuje rejestracja.


Akcję „Pytamy o zielone” realizują:

Fundacja FRSIFundacja SendzimiraOFOPZwiązek Stowarzyszeń Polska Zielona SiećFundacja Wspomagania WsiFundacja StoczniaRodzice dla klimatu – Parents for Future PLŚwiatowy Ruch Katolików na rzecz ŚrodowiskaKoalicja Klimatyczna

Inicjatywa finansowana jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.