Działaj społecznie

Wszyscy jesteśmy obywatelami świata. Nie wszyscy mamy jednak takie same możliwości doświadczania go. Problemy społeczne, brak dostępu do rzetelnej wiedzy o możliwościach rozwoju czy wykluczenie komunikacyjne sprawiają, że niektórzy nie mogą korzystać z tego, co świat ma im do zaoferowania. Często nie wiedzą nawet, po co mogliby sięgnąć i o czym mogliby marzyć. Działając społecznie, otwierasz innych na świat. 

I siebie też otwierasz na świat. Na świat innych osób.

Dlaczego działalność społeczna jest tak ważna?

  • Będąc proaktywni społecznie, uwrażliwiamy się na problemy innych i przestajemy być aż tak krytyczni wobec świata. I wobec siebie też.  
  • Dzięki pomaganiu i poświęcaniu swojego czasu na rzecz potrzeb innych osób, stajemy się lepszymi osobami. Rozwijamy w sobie empatię i pogłębiamy nasze kompetencje społeczne. Poszerzają się nasze horyzonty. 
  • Pomagając, zdobywamy doświadczenie w pracy z ludźmi i innymi osobami. Uczymy się budować zdrowe relacje z obcymi nam osobami, oparte o wzajemny szacunek i zaangażowanie. 

Pomożemy Ci zacząć działać

Wybierz swoją drogę – podejmij aktywność społeczną, która będzie spójna z tym, jaką osobą jesteś (i jaką chcesz być) oraz z tym, co chcesz dać od siebie innym.

Grupka dzieci z Panią prowadzącą zajęcia

Przeprowadź zajęcia dla dzieci z małych miejscowości

Uśmiechnięta dziewczyna z książka, spoglądająca w słońce..

Zaplanuj i zrealizuj własny projekt społeczny

Program PROJEKTORWłasny projekt
Sposób pracyRealizujesz krok po kroku projekt według wytycznych Programu PROJEKTOR.Realizujesz krok po kroku swój własny projekt.
TematInspirujesz dzieci z klas podstawowych do poszukiwania rozwiązań na wyzwania współczesnego świata.Samodzielnie wybierasz, jakie tematy dotykają Cię najbardziej i na rzecz czego chcesz działać, np. ekologii, zdrowia czy edukacji.
WsparcieMasz zapewnione odpowiednie przygotowanie do przeprowadzenia zajęć. Proces przygotowawczy nauczy Cię pracować z dziećmi. 
Posiadasz dostęp do platformy, która przeprowadzi Cię przez realizację projektu – krok po kroku.
Masz dostęp do bezpłatnego kursu na platformie ekampus.pl – “Jak zrealizować projekt społeczny”. W kursie znajdziesz także wskazówki ułatwiające zdobycie ewentualnego finansowania dla projektu.
Finanse na działanieDostajesz kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu oraz materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć.Znajdujesz partnera/ów, którzy sfinansują Twój projekt lub działasz bezkosztowo.
CzasUdział w projekcie zajmuje około 12 godzin (a w tym: rejestracja, szkolenia, realizacja zajęć z dziećmi i ewaluacja).Działania podejmujesz do 15 sierpnia.
WspółpracaDziałasz samodzielnie lub z pomocą innych studentów.Działasz samodzielnie lub ze wsparciem bliskich Ci osób.
Raportowanie Jesteś prowadzony_a przez platformę Programu i na niej potwierdzasz ukończenie kolejnych etapów.Samodzielnie dokumentujesz swoje działania (zdjęcia, listy obecności itp.), które dołączasz do sprawozdania.
Zaliczenie aktywności społecznejOtrzymujesz Certyfikat poświadczający zdobyte doświadczenie, który jest potwierdzeniem realizacji projektu społecznego.Składasz sprawozdanie z projektu do akceptacji.

 Jesteśmy dla Ciebie – niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz

Porozmawiajmy o tym, jak razem możemy zmienić nasz świat na lepszy.

Program Projektor
Zadzwoń: +48 507 703 240

Indywidualny Projekt Społeczny
Zadzwoń: +48 42 631 95 58

Dlaczego warto?

Zobacz jaki wpływ, może mieć jedno spotkanie

„Nie sądziłem, że spotkanie ze studentami doda mi tyle odwagi. Teraz wiem, że w klasie jest ogromna siła. A najważniejsze, że wprowadzamy małe zmiany.”

Adrian, lat 12

„Zajęcia z PROJEKTOREM były bardzo ciekawe i myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Te Warsztaty to świetna zabawa i nowe doświadczenie.”

 Ania, lat 12

„Zajęcia były super. Naprawdę dobrze się na nich bawiłam a przy tym wiele się dowiedziałam o aktywności społecznej. Fajne było też to, że poznałam nowych przyjaciół.”

Wiktoria, lat  12

Oni już to robią

Poznaj historie studentów, którzy działają dla innych

Pomaganie jest u nas rodzinne

“Pomaganie daje mi świadomość, że jestem potrzebna. Czuję, że moje mocne strony mogą pomóc innym…”

Pomoc innym to najprostsza forma przebywania z drugim człowiekiem.

“Wspieranie osób potrzebujących jest czymś naturalnym, czymś co przychodzi mi z łatwością. Jest dla mnie najłatwiejszą formą spędzania czasu z innymi ludźmi. Bezinteresowna pomoc sprawia, że czuję satysfakcję i chęć życia.”

A co nauka mówi o pomaganiu?

Zainspiruj się, oglądając wybrane przez nas TED Talki

 Po prostu… działaj społecznie!

Nie wiesz od czego zacząć?

Porozmawiajmy

Program Projektor
Zadzwoń: +48 507 703 240

Indywidualny Projekt Społeczny
Zadzwoń: +48 42 631 95 58