Konferencja „Naukowy Start” – relacja

Konferencja „Naukowy Start”, która odbyła się 1-2 czerwca w Łodzi bardzo się udała! Konferencja zgromadziła 100 uczestników z całej Polski – stypendystów pomostowych i wolontariuszy programu Projektor, zainteresowanych szeroko pojętym tematem rozwoju naukowego i osobistego.

Pierwszego dnia konferencji  wysłuchaliśmy wystąpień stypendystów, którzy zaprezentowali rezultaty swojej dotychczasowej pracy naukowej, wyniki badań, podzielili się swoimi zainteresowaniami naukowymi i pasjami. Tematyka referatów była bardzo różnorodna, a prezentacje przygotowane z pasją i ciekawie przedstawione. Dzień zakończył się spotkaniem z przedstawicielami programu Projektor – wolontariat studencki, którzy opowiedzieli o tym, czemu warto angażować się w działania społeczne. Wieczorem stypendyści i wolontariusze integrowali się i zwiedzali Łódź.

Drugi dzień konferencji to ciąg dalszych ciekawych wystąpień prelegentów – stypendystów. Na zakończenie przeprowadzony został konkurs, w którym stypendyści głosowali na najlepsze wystąpienie konferencyjne. Zwycięzcą został Michał, student Uniwersytetu Warszawskiego, który za zwycięską prezentację referatu Inteligencja ludzka vs. Sztuczna. W czym komputery są (będą) od nas lepsze. Inteligencja, magia czy matematyka?  otrzymał czytnik ebook’ów Kindle Paperwhite.

Dwa równorzędne drugie miejsca zajęli:
– Robert, student Politechniki Poznańskiej, z referatem Czy trzeba wyjeżdżać za granicę, aby poznać język obcy?
– Elwira, studentka Uniwersytetu Warszawskiego, z referatem Jak opowiadać reklamy? Storytelling na rynku polskim.
Oboje otrzymali w nagrodę głośniki bluetooth JBL.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Wszystkim prelegentom i uczestnikom konferencji dziękujemy za wystąpienia i udział w konferencji. Szczególnie dziękujemy stypendystom i wolontariuszom, którzy pomogli Fundacji w przygotowaniach do konferencji.

Fundatorem spotkania była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, organizatorami: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości oraz Stypendyści Pomostowi i Wolontariusze programu „Projektor”.


video: Ola Skorżyńska Photo

Udział w konferencji był dla uczestników bezpłatny, koszty zakwaterowania i wyżywienia pokryła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Referaty stypendystów opublikowane zostały w specjalnym wydawnictwie konferencyjnym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: