Połącz wolontariat z relaksem na łonie natury! Wyjedź do małej miejscowości, podziel się z dziećmi swoją pasją i odpocznij w otoczeniu przyrody.

Potrzebujesz odpoczynku w otoczeniu przyrody? Jednocześnie chcesz się rozwijać i zrobić coś dobrego dla innych? Program PROJEKTOR zaprasza na „wolocation” – trzydniowy wakacyjny wyjazd łączący wolontariat z relaksem łonie natury.

Czym jest „wolocation”?

„Wolocation” to innowacyjna forma wyjazdu, która łączy wolontariat z wakacyjnym wypoczynkiem. Podczas „wolocation” studenci-wolontariusze podróżują do malowniczych małych miejscowości. Przez połowę dnia prowadzą zajęcia z dziećmi z lokalnej społeczności. Dzielą się swoimi pasjami, umiejętnościami i zainteresowaniami. Od nauki języków obcych przez sztukę, muzykę, sport po nauki ścisłe. Możliwości są nieograniczone! W drugiej połowie dnia natomiast – mają czas i przestrzeń na relaks.

Jak to działa? 

 • Rekrutacja
  Wypełnij formularz [klik] i wybierz jedną z malowniczych małych miejscowości na PROJEKTORowej mapie. Możesz zgłosić się wspólnie ze znajomymi lub poznać kogoś nowego w ramach PROJEKTORa. 
 • Przygotowanie 
  Weź udział w e-learningu o metodach pracy z dziećmi oraz w konsultacjach online z pracownikami Programu. Podpisz także oświadczenie wolontariusza. 
 • Podróż 
  Wyjedź na 3 dni do małej miejscowości. Masz zapewniony nocleg i wyżywienie. Otrzymujesz także kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu i zakup materiałów na zajęcia.
 • Dzielenie się pasją 
  Wspólnie z innymi wolontariuszami poprowadź zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztat trwają 3 dni (po 5 godzin dydaktycznych dziennie). Podziel się z dziećmi tym, co Cię interesuje — pasją do muzyki, malarstwa, języków obcych, nauk ścisłych albo literatury. Możliwości są nieograniczone! 
 • Odpoczynek
  W czasie wolnym zrelaksuj się na łonie natury lub poznaj okolicę. Odpocznij od zgiełku miasta i naładuj baterie wśród przyrody. 
 • Ewaluacja i certyfikat
  Po zakończeniu zajęć z dziećmi wypełnij ankietę ewaluacyjną i otrzymaj z certyfikat! 

Dlaczego warto dołączyć?

„Wolocation” oferuje wyjątkową szansę na połączenie przyjemności z pożytecznością. Poprzez prowadzenie zajęć z dziećmi, nie tylko zyskasz satysfakcję z pomagania innym, ale także rozwiniesz się osobiście i zawodowo, ucząc się nowych umiejętności, budując swoją empatię i sprawdzając się w pracy zespołowej.

Dodatkowo, „wolocation” umożliwia Ci poznanie nowych ludzi i zrelaksowanie się wśród przyrody. W czasie wolnym możesz wybrać się na spacer po pobliskich szlakach, zanurzyć się w książce na brzegu jeziora lub po prostu delektować się spokojem wiejskiego życia. Możliwości jest więcej niż jesteś w stanie sobie teraz wyobrazić!

Wybierz malowniczą małą miejscowość z mapy i wypełnij formularz zgłoszeniowy! 

Jest dostępnych tylko 100 miejsc dla wolontariuszy i wolontariuszek z całej Polski. Decyduje kolejność zgłoszeń!