„Od inspiracji do realizacji: projekty społeczne” – webinar dotyczący aktywności społecznej

25 lipca zapraszamy Was na webinar dotyczący aktywności społecznej „Od inspiracji do realizacji: projekty społeczne”. Dowiecie się na nim, czym jest aktywność społeczna, od czego zacząć i jak działać, żeby przygotować i poprowadzić projekt społeczny.

ZAGADNIENIA:

•             Dlaczego się angażujemy, czyli o aktywności społecznej

•             Aktywność oddolna i spontaniczna a aktywność zinstytucjonalizowana i zaplanowana

•             Inspirujące przykłady projektów społecznych

•             Logika projektowa: tworzenie projektu od A do Z

•             Praktyczne narzędzie: dzienniczek projektu społecznego

•             Ryzyka projektowe i zarządzanie nimi

Uczestnikom webinarium udostępnione zostaną materiały (prezentacja w formie PDF wraz z linkami do cennych źródeł informacji oraz narzędzie w PDF – dzienniczek projektu społecznego).

KIEDY: poniedziałek 25 lipca

Czas trwania: 2 h (11:00-13:00).

Szkolenie odbędzie się w formule ON-LINE

Linki do spotkania przesłane zostaną 24 lipca, w niedzielę.

PROWADZĄCA:

Aleksandra Belina: związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowała program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełni rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Do najważniejszych celów Fundacji należy rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce. Łączy działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jest doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia jej praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą.  W ostatnim czasie o e-wolontariacie i narzędziach współpracy online opowiadała m.in. podczas Festiwalu Ochotników Warszawskich, Europejskiego Tygodnia Młodzieży czy V Bydgoskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Stypendyści Pomostowi – studenci wszystkich lat studiów

W szkoleniu mogą brać udział wszyscy Stypendyści, również Ci, którzy w tym roku akademickim nie otrzymywali stypendium!

JAK?

👉 Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – macie czas do 25 czerwca (poniedziałek), do 10:00.

Zapraszamy!

Szkolenie finansowane jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności
Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości