Masz szansę na zagraniczny staż! Rusza rekrutacja do programu Transatlantic Future Leaders Forum.

Rozpoczęła się rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla polskich studentów, Transatlantic Future Leaders Forum. Na najzdolniejszych czekają staże w Kongresie USA i Parlamencie Brytyjskim.  

Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to fundacja, dzięki której polscy studenci i studentki mają szansę odbyć sponsorowane praktyki w biurach parlamentarnych w USA i Wielkiej Brytanii. Celem programu jest umożliwienie młodym talentom poznania realiów pracy w biurach legislacyjnych. Integralną częścią programu są również spotkania z liderami opinii pracującymi w think-tankach, NGO, organizacjach międzynarodowych oraz z wysoko postawionymi przedstawicielami biznesu. Poprzez te doświadczenia, uczestnicy zapoznają się ze znaczeniem stosunków transatlantyckich w kontekście relacji Polska-USA i Wielka Brytania, a także szerzej w ramach struktur Unii Europejskiej i NATO. Od 2016 roku ponad pięćdziesięciu studentów reprezentujących najrozmaisze kierunki wyjechało do Waszyngtonu lub Londynu.

W ramach bezpłatnego stażu fundacja TFLF przyznaje każdemu z wybranych kandydatów stypendium pokrywające główne koszty uczestnictwa w programie, takich jak loty, uzyskanie wizy i zakwaterowanie. Staże w Parlamencie Brytyjskim odbywają się, w zależności od biura parlamentarnego, w terminie czerwiec-lipiec albo wrzesień-październik bieżącego roku. Program stażowy w Kongresie USA potrwa od połowy sierpnia do października 2023 roku.

W programie mogą wziąć udział studenci z polskim obywatelstwem, którzy nie ukończyli 26 roku życia (data urodzenia po 1 stycznia 1997 roku). Kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie. Nie mamy jednego profilu stypendysty, dlatego też poszukujemy osób studiujących rozmaite kierunki. Największe szanse będą miały osoby chętne do zmienienia na lepsze otaczającej nas rzeczywistości i zaangażowane społecznie.

Po przejściu pierwszego etapu, którym jest aplikacja online, 40 najlepszych aplikantów weźmie udział w Assessment Centre, podczas którego rozwiążą zadanie grupowe i odbędą indywidualne rozmowy z komisją złożoną z przedstawicieli TFLF oraz Partnerów programu. Profile czołowych kandydatów zostaną następnie wysłane do biur parlamentarnych, które podejmą ostateczną decyzję o tym, kto zostanie wybrany.

1 marca 2023 r. o godzinie 19:00 odbędzie się webinar, na którym będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci TFLF nakreślą jak napisać wyróżniającą się aplikację, a przedstawiciele zarządu TFLF odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przebiegiem stażu. Link do rejestracji na wydarzenie znajduje się pod adresem: https://cutt.ly/F32rn1T

Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 marca 2023 r.

Regulamin tegorocznej edycji można przeczytać tutaj.

Więcej informacji znaleźć można na stronie programu: http://transatlanticforum.org/

źródło grafiki: Transatlantic Future Leaders Forum na Facebooku