Konferencja Naukowy Start 2019

3 dni, ponad 90 uczestników, 6 sesji tematycznych – a w nich 42 wystąpienia studentów, wykłady ekspertów, debata o trzech rocznicach i panel dyskusyjny o budowaniu kariery i aktywności studenckiej – tak wyglądała konferencja „Naukowy Start”, która odbyła się w dniach 5-7 czerwca w Łodzi.

IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start” zgromadziła ponad 90 studentów – stypendystów pomostowych i wolontariuszy programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, zainteresowanych szeroko pojętym tematem rozwoju naukowego i osobistego.

Przez trzy dni konferencji 42 studentów zaprezentowało swoje referaty w 6 sesjach tematycznych: Technologie przyszłości, Media i marketing, Medycyna i zdrowie, Ekonomia i zarządzanie, Różne oblicza innowacyjności, Psychologia / socjologia.

W programie konferencji znalazły się również debaty i wykłady ekspertów. 5 czerwca odbyły się: debata Co nam zostało z tych dat z udziałem stypendystów-absolwentów i profesora Tomasza Szapiro, prowadzona przez dr Rafała Stefańskiego oraz wykład Jak właściwie reprezentować pojęcia w kognitywistyce, który wygłosił dr Aleksander Gemel. 6 czerwca uczestnicy wysłuchali wykładu profesora Marka Wrońskiego Nierzetelność naukowa w publikacjach akademickich. W sesji popołudniowej odbyły się warsztaty z dr Agnieszką Garcarek-Sikorską Przygotowanie prac naukowych oraz wykład Dagmary Pakulskiej Personal branding i profesjonalny profil zawodowy w social media. Wieczorem uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszkami programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. Ostatniego dnia konferencji, 7 czerwca, odbył się panel dyskusyjny z udziałem uczestników i absolwentów programów Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości: Weź sprawy w swoje ręce – Aktywność studencka drogą do kariery.

Ostatniego dnia konferencji przeprowadzone zostało głosowanie na najlepsze wystąpienie studenckie. Zwyciężył student Politechniki Łódzkiej, Tomasz, z prezentacją Energyharvesting – czyli jak daleko jesteśmy od skonstruowania perpetuum mobile? Drugie i trzecie miejsce przypadły Katarzynie, studentce Uniwersytetu Opolskiego, za referat Problemy i rozwiązania w utylizacji tworzyw sztucznych i Justynie, doktorantce Uniwersytetu Gdańskiego, za prezentację Analiza funkcjonalna wypożyczalni Roweru Metropolitalnego MEVO.

Stypendyści uczestniczący w konferencji wynieśli z niej bardzo pozytywne wrażenia:

„Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak świetnie przygotowanej konferencji. Wyniosłam z niej bardzo dużo cennej wiedzy, nawiązałam mnóstwo nowych kontaktów, a także dostałam ogromną dawkę motywacji do dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że co roku będziecie Państwo organizowali to wspaniałe wydarzenie.”

„Jakie plusy? Networking i integracja – dużo nowych, świetnych znajomych :)”

„Niezwykła inspiracja i motywacja, jaką przynosi konferencja. Wspaniała atmosfera!”

„Podobały mi się interesujące wykłady i ciekawi goście. Możliwość prezentacji własnej pasji, ciekawe i różnorodne wystąpienia, ożywione dyskusje po nich.”

Wzorem poprzednich lat, referaty wygłoszone przez studentów opublikowane zostaną w specjalnym wydawnictwie pokonferencyjnym.
Prace sprawdzone zostaną w Internetowym Systemie Antyplagiatowym 

Fundatorem spotkania była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, organizatorem Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Do pobrania: PROGRAM KONFERENCJI

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia: