Konferencja Naukowy Start 2016

II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start. Droga do rozwoju – naukowego i nie tylko”, która odbyła się w Łodzi w dniach 3-4 czerwca 2016 roku, zgromadziła ponad 100 uczestników – byłych i obecnych stypendystów pomostowych, zainteresowanych szeroko pojętym tematem rozwoju naukowego i osobistego.

Pierwszego dnia konferencji  stypendyści wysłuchali panelu eksperckiego, na którym wystąpili: dr Katarzyna Maniszewska, prof. dr hab. Marek Wroński i prof. dr hab. Ryszard Kleszcz oraz wystąpień stypendystów, którzy zaprezentowali rezultaty swojej dotychczasowej pracy naukowej, wyniki badań, podzielili się swoimi zainteresowaniami naukowymi i pasjami. Dzień zakończył się spotkaniem z wolontariuszami – przedstawicielami programu Projektor – wolontariat studencki, którzy z wielką pasją opowiedzieli o tym, czemu warto angażować się w działania społeczne.

Drugi dzień konferencji to ciąg dalszych ciekawych wystąpień prelegentów – stypendystów oraz ciekawe i inspirujące warsztaty w grupach dotyczące stylu wypowiedzi naukowej, poprowadzone przez dr Aleksandrę Pawlik oraz urzeczywistniania pomysłów, poprowadzone przez blogera, start-up’owca i podróżnika, Kamila Bąbla.

Zapraszamy do przeczytania relacji z konferencji.

Referaty stypendystów opublikowane zostały w specjalnym wydawnictwie konferencyjnym.
Prace sprawdzone zostały w Internetowym Systemie Antyplagiatowym Plagiat.pl

Udział w konferencji był dla uczestników bezpłatny, koszty konferencji oraz wydanie publikacji pokonferencyjnej finansowane były z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.