Transatlantic Future Leaders Forum

Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to program praktyk letnich w Kongresie USA, prowadzony przez organizację o tej samej nazwie. Dzięki współpracy Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z TFLF stypendyści pomostowi mogą ubiegać się o udział w programie i wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

W roku 2020 do uczestnictwa w programie i wyjazdu na staże w biurach kongresmenów USA zakwalifikowała się dwójka stypendystów pomostowych. Niestety, z uwagi na trwającą pandemię, wyjazdy do USA nie zostały zrealizowane.

W poprzednich trzech edycjach programu (2017 r., 2018 r., 2019 r.) uczestniczyła trójka stypendystów pomostowych, którzy odbyli praktyki w biurach amerykańskich kongresmenów: Petersa Roskama, Marcy Kaptur oraz w biurze senatora Johna Boozmana.

Rekrutacja do programu odbywa się zazwyczaj w pierwszych miesiącach każdego roku, ogłoszenie o rekrutacji publikowane jest na stronie Stypendiów Pomostowych.

Transatlantic Future Leaders Forum to instytucja powołana by umożliwić najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach prominentnych przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie. Program został powołany do życia przez absolwentów podobnych praktyk organizowanych przez US-EU Government Initiatives (USEUGI) – instytucji działającej w latach 2004- 2014 dzięki wysiłkom p. Marka Podhoreckiego. Program zawieszono po śmierci założyciela w 2014 roku. Grupa absolwentów tego programu zebrała się jednak pod koniec 2015 roku i postanowiła kontynuować tamtą inicjatywę, powołując do życia TFLF.
W 2019 roku odbyła się czwarta edycja programu.

Zapraszamy do lektury:
relacji stypendysty Przemysława
ze stażu odbytego w 2019 r.
relacji stypendystki Eweliny ze stażu odbytego w 2018 r.
relacji stypendysty Bogdana ze stażu odbytego w 2017 r.

Więcej informacji o inicjatywie na: www.transatlanticforum.org