Program „PROJEKTOR – Wolontariat Studencki”

Program PROJEKTOR to program społeczny, który inicjuje spotkania studentów z dziećmi w małych miejscowościach od 2001 r. Przez nowe doświadczenia, rozwija poczucie sprawczości i odpowiedzialności społecznej. Program ten tworzy projekty oraz uzupełnia ofertę szkół podstawowych w małych miejscowościach o bezpłatne zajęcia, które rozbudzają pasje i zainteresowania dzieci, rozwija ważne kompetencje, inspiruje do działania na rzecz szkolnej oraz lokalnej społeczności.

PROJEKTOR polega na nawiązaniu współpracy ze studentami -wolontariuszami. To dzięki nim wszystko staje się możliwe poprzez bezinteresowne dzielenie się swoim czasem, pasją, wiedzą i kompetencjami z młodszymi kolegami. Studenci, którzy chcą zaangażować się społecznie, są przygotowywani do prowadzenia zajęć w ramach oferty projektów. Program PROJEKTOR szkoli, rozmawia i wspiera, aby wolontariusze doskonalili swoje kompetencje i coraz pewniej dzielili się z dziećmi swoimi pasjami, wrażliwością społeczną i aktywną postawą wobec wyzwań współczesnego świata.
Podczas realizacji zróżnicowanej oferty, PROJEKTOR współpracuje z ekspertami w dziedzinie innowacyjnej edukacji, aby nadążać za potrzebami dzieci i nauczycieli we współczesnej edukacji.
Autorem Programu jest Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności, realizatorem Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Jeśli chcesz dołączyć do Programu PROJEKTOR- zajrzyj na stronę: www.projektor.org.pl