Warsztaty „Kariera i rynek pracy” za nami

W pierwszych dniach lipca stypendyści pomostowi uczestniczyli w warsztatach „Kariera i rynek pracy”. Zapraszamy do przeczytania relacji!

W trakcie trzydniowych warsztatów, które odbyły się w dniach 2-4 lipca w Warszawie, stypendyści zyskali wiedzę niezbędną do wejścia na rynek pracy i kierowania swoją karierą. Podczas zajęć edukacyjnych poszerzyli swoją wiedzę na temat planowania, rozwoju i oceny ścieżki kariery, form i możliwości zatrudnienia, oczekiwań pracodawców wobec młodych pracowników, sposobów i źródeł poszukiwania dobrej pracy, procedur przygotowania dokumentów aplikacyjnych, sposobów przygotowania się do rozmowy z pracodawcą, roli wiedzy i doświadczenia, komunikacji i współpracy w zespole, radzenia sobie z emocjami i stresem.

Warsztaty podzielone były na bloki tematyczne:
– Trendy, nowości niedoścignione idee – przyszłość rynku pracy?
– Emocje i motywacje. Czy stres może być naszym sprzymierzeńcem?
– Strój na każdy dwór
– Od marzenia do spełnienia – czyli jak osiągnąć wymarzone cele?
– Wiedza czy doświadczenie? Rola staży, praktyk i wolontariatu w rozwoju kariery zawodowej
– Wystąpienia publiczne – czyli co i jak mówić?
– Talenty – jak je odkryć i szlifować?
– Networking – jak budować swoją sieć kontaktów?
– Jak zdobyć pracę w kilku krokach – czyli jak rekrutować najlepszych
– Komunikacja podstawą współpracy – trening asertywnej komunikacji

Stypendyści mieli również okazję spotkać się z ekspertami reprezentującymi różne sektory: mikro, średni i duży biznes, organizacje pozarządowe, administrację publiczną. Podczas „Networkingu przy kawie” przeprowadzonego w formule World Cafe eksperci dzielili się swoim doświadczeniem zawodowym oraz odpowiadali na pytania uczestników

Udział w warsztatach był też  niepowtarzalną szansą na poznanie innych stypendystów pomostowych i ciekawe spędzenie czasu – pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w wyciecze po Warszawie i wspólnie zjedli kolację w restauracji na Starym Mieście.

Jakie były wrażenia uczestników?

„Warsztaty były oszałamiające, inspirujące i dające niesamowite możliwości. Wszystko było potrzebne i przydatne a ludzie niesamowici”

„Idealna proporcja pozyskiwania wiedzy w stosunku do atrakcji”

„Warsztaty zapewnił genialną atmosferę i bez wątpienia cała zdobyta wiedza jest niezwykle przydatna”

„Cudowny czas, wspaniali ludzie, daliście mi mnóstwo energii”

Dziękujemy uczestnikom i trenerom za udział, a wszystkich stypendystów pomostowych zapraszamy za rok na kolejną edycję warsztatów.

Warsztaty finansowane były ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, organizatorem wydarzenia była Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Warsztaty zostały opracowane i przeprowadzone przez firmę The New Answer.