WARSZTATY „KARIERA I RYNEK PRACY” – RELACJA

Kolejna edycja warsztatów „Kariera i rynek pracy” za nami! Podobnie jak w poprzedniej edycji, również
i w tegorocznej udział wzięło ponad 30 stypendystek i stypendystów pomostowych. Warsztaty miały na celu podniesienie kompetencji najbardziej cenionych przez pracodawców oraz przygotowanie uczestników do wejścia na rynek pracy.

W trakcie trzydniowego spotkania w dniach 6 – 8 lipca 2018 r., studenci wzięli udział w warsztatach z zakresu kształtowania ścieżki zawodowej, rozwoju osobistego oraz komunikacji. Warsztaty podzielone były na 12 bloków tematycznych:
– Praca: scenariusz przyszłości
– Jak efektywnie zaplanować rozwój swojej ścieżki kariery?
– Czy ubiór jest istotny i jaki ma wpływ na naszą karierę zawodową?
– Social media – słów kilka o Facebooku i LinkedIn
– Stres może być Twoim…sprzymierzeńcem. Czyli o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach zawodowych z elementami technik relaksacyjnych.
– Talenty – jak je odkryć i szlifować?
– Formy i możliwości zatrudnienia w Polsce i zagranicą
– Networking – jak budować swoją sieć kontaktów?
– Co jest ważniejsze, wiedza czy doświadczenie? Rola staży, praktyk i wolontariatu w rozwoju kariery zawodowej
– Komunikacja podstawą współpracy – trening asertywnej komunikacji
– Jak zdobyć wymarzoną pracę?
– Networking przy kawie (spotkanie z ekspertami)

Podczas zajęć trenerzy przedstawili nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również udzielali stypendystom praktycznych wskazówek i dzielili się swoim doświadczeniem. Dużą popularnością cieszyło się spotkanie  „Networking przy kawie” w formule World Cafe, podczas którego studenci spotkali się z ekspertami reprezentującymi różne sektory (mikro, średni i duży biznes, organizacje pozarządowe, administrację publiczną). Podczas tego spotkania eksperci dzielili się swoim doświadczeniem zawodowym oraz odpowiadali na pytania uczestników.

W ciągu trzech dni warsztatów studenci kształtowali i rozwijali kompetencje kluczowe na rynku pracy. Udział w warsztatach był też  niepowtarzalną szansą na poznanie innych stypendystów pomostowych i ciekawe spędzenie czasu – pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w wyciecze po Warszawie.

Warsztaty finansowane były ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, organizatorem wydarzenia była Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Warsztaty zostały opracowane i przeprowadzone przez firmę The New Answer.