Transatlantic Future Leaders Forum

Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to program praktyk letnich w Kongresie USA , prowadzony przez organizację o tej samej nazwie. Dzięki współpracy Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z TFLF stypendyści pomostowi mogą ubiegać się o udział w programie i wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

W drugiej i trzeciej edycji programu (2017 r. i 2018 r.) uczestniczyła dwójka stypendystów pomostowych, którzy odbyli praktyki w biurach amerykańskich kongresmenów: Petersa Roskama i Marcy Kaptur.

Rekrutacja do programu odbywa się zazwyczaj w pierwszych miesiącach każdego roku, ogłoszenie o rekrutacji publikowane jest na stronie Stypendiów Pomostowych.

Transatlantic Future Leaders Forum to instytucja powołana by umożliwić najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach prominentnych przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie. Program został powołany do życia przez absolwentów podobnych praktyk organizowanych przez US-EU Government Initiatives (USEUGI) – instytucji działającej w latach 2004- 2014 dzięki wysiłkom p. Marka Podhoreckiego. Program zawieszono po śmierci założyciela w 2014 roku. Grupa absolwentów tego programu zebrała się jednak pod koniec 2015 roku i postanowiła kontynuować tamtą inicjatywę, powołując do życia TFLF. W 2018 roku odbyła się trzecia edycja programu.

Zapraszamy do lektury relacji naszej stypendystki ze stażu odbytego w 2018 r.

Więcej informacji o inicjatywie na: www.transatlanticforum.org