Spotkanie stypendystów w Krakowie – relacja

Pierwsze regionalne spotkanie stypendystów za nami. Spotkaliśmy się 26 kwietnia w Krakowie. Dziękujemy wszystkim stypendystom za udział!

Cel naszego spotkania – wzajemne poznanie się. Spotkaliśmy się w czterdziestoosobowym składzie –  stypendyści studiujący w Krakowie oraz przedstawiciele FEP. Spotkanie było świetną okazją do integracji stypendystów pomostowych, nawiązania kontaktów i zyskania nowych, cennych znajomości. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele drugiego Programu FEP: „Projektor-wolontariat studencki”, którzy poprowadzili część integracyjną i bardzo ciekawie opowiedzieli o działalności PROJEKTORA. Mamy nadzieję, że zainspirowali stypendystów do dobrego działania.

Na stypendystów czekała też niespodzianka: warsztaty na temat odkrywania i rozwijania talentów oraz ich wykorzystania w życiu zawodowym poprowadzili trenerzy z firmy The New Answer.

Jakie były opinie uczestników?
świetna okazja poznania nowych ludzi” „duży plus za integrację
inspiracja do angażowania się w nowe projekty”
przyjaźni ludzie” „fajne warsztaty, fajne prowadzenie wszystkiego
dowiedziałam się, jak dużo jest możliwości gdy współpracuje się z FEP
mogłam poszerzyć sieć kontaktów i dowiedzieć się więcej o dalszych stypendiach”
róbcie częściej takie spotkania

Były też prośby o dłuższą integrację i pochwały dla cateringu 🙂

Spotkanie było też dobrą okazją do wymiany uwag na temat programu, wypracowania dobrych praktyk i poszerzenia wiedzy na temat możliwości, jakie czekają na stypendystów w programie i innych inicjatywach FEP. W kilkunastominutowych prezentacjach opowiedzieliśmy stypendystom jakie możliwości czekają na nich w Programie Stypendiów Pomostowych i w Projektorze – wolontariacie studenckim. Zebraliśmy też od stypendystów ich uwagi na temat programu.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, za zaangażowanie w organizację spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć zrobionych przez wolontariuszkę Projektora. Do zobaczenia przy następnej okazji!