Spotkanie regionalne w Rzeszowie – relacja

27 czerwca stypendyści pomostowi spotkali się na spotkaniu regionalnym w Rzeszowie. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

Było to już szóste spotkanie w regionach, i – tak jak wszystkie poprzednie – bardzo udane. W spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości wzięło udział kilkunastu stypendystów pomostowych studiujących w Rzeszowie oraz kilkoro wolontariuszy programu PROJEKTOR – wolontariat studencki.

Spotkanie było świetną okazją do nawiązania kontaktów i zyskania nowych, cennych znajomości, poznania przedstawicieli FEP, poszerzenia wiedzy na temat możliwości, jakie czekają w programie i innych inicjatywach Fundacji oraz wymiany uwag na temat programu z pracownikami Fundacji.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele drugiego programu FEP dla studentów: „Projektor-wolontariat studencki”, którzy poprowadzili zajęcia integracyjne oraz przeprowadzili warsztat poświęcony przygotowaniu CV i nawiązywaniu pierwszych kontaktów z pracodawcą. Wolontariuszka Projektora, Oksana, opowiedziała uczestnikom spotkania o swojej przygodzie z wolontariatem i podzieliła się dobrymi radami dotyczącymi jak najlepszego wykorzystania możliwości obu programów FEP – Stypendiów Pomostowych i Projektora.

Dziękuję za spotkanie w Rzeszowie! Spotkanie i energia z niego płynąca bardziej zmotywowała mnie do nauki na jutrzejszy egzamin, aby zdobyć wynik, który pomoże mi w staraniu się o stypendium w dalszych latach. Nie rozumiałam czemu mają służyć spotkania stypendystów, przecież stypendyści mają już swoich znajomych. Teraz zdałam sobie sprawę. Rozmawialiśmy o mądrych i wartościowych rzeczach, nikt bezcelowo nie przewijał ekranu smartfona. Spotkanie dodało mi zapału do przykładania się do nauki. Po pierwszym roku dziękuję za ten „pomost”. Jeśli mój pomost miałby prowadzić tylko do czerwca 2019, na pewno poprowadził mnie na drugą stronę tej „lepszej” rzeki. Dziękuję! – ta wiadomość od stypendystki świetnie podsumowuje spotkanie.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, a stypendystów z całej Polski zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach.
Zapraszamy do galerii zdjęć zrobionych przez wolontariuszkę Projektora. Do zobaczenia przy następnej okazji!