Praktyka czyni mistrza – warsztaty „Kariera i Rynek Pracy” za nami

Przez cztery majowe popołudnia stypendyści pomostowi uczestniczyli w warsztatach online „Kariera i rynek pracy”. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania wydarzenia.

W trakcie warsztatów, które odbyły się w dniach 27 – 30 maja, stypendyści zdobyli wiedzę niezbędną do wejścia na rynek pracy i świadomego budowania swojej kariery.

Dobry plan

Jakie umiejętności są poszukiwane na rynku pracy? W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się od ekspertów jak wyglądają procesy rekrutacji w różnych firmach oraz jak wygląda praca rekrutera. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto angażować się w działalność społeczną i wolontariacką oraz o tym, jakie ciekawe opcje czekają na studentów na rynku pracy.

Podczas zajęć edukacyjnych studenci poszerzyli swoją wiedzę na temat poprawnego przygotowania CV, dowiedzieli się czym jest marka osobista i dlaczego warto o nią zadbać, budując swoją ścieżkę kariery. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się także jak, rozwijając profil na LinkedInie, pokazać swoje umiejętności w sieci oraz z jakich narzędzi korzystać podczas pracy zdalnej.

Podczas spotkania z prawnikiem studenci zapoznani zostali z rodzajami umów o pracę oraz dowiedzieli się co warto wiedzieć o prawach pracownika.

W programie warsztatów znalazł się również czas na wzmacnianie umiejętności miękkich tj. prezentowania. Uczestnicy wykonywali również testy talentów Gallupa i omawiali je z trenerem, budując świadomość własnych możliwości.

Wasze opinie

Jakie były wrażenia uczestników?

“Bardzo dziękuję, że miałam możliwość wziąć udział w takim cyklu spotkań”

“Wielkie brawa dla prezenterów i organizatora, gdyż wykonali dobrą robotę. Widać było u nich zaangażowanie i chęć pomocy nawet jeśli warsztaty trwały kilka godzin. Sugestia, jaką mam to – więcej takich tematycznych warsztatów!”

Refleksje trenerów

Marcin Garczyński – rekruter, koordynator wolontariatu Fundacji WOŚP
Znajomość rynku pracy i umiejętność rozpoznania aktualnych trendów jest niezwykle pomocna w trakcie poszukiwania pracy. Warsztaty Kariera i Rynek Pracy dostarczają uczestnikom wiele cennych informacji oraz wskazówek, z których nie można nie skorzystać.

Katarzyna Nadia Walczak – Head of Customer Success Laska Nebeska
Program Kariera i rynek pracy daje stypendystom możliwość poznania i pokazania siebie z jak najlepszej strony. To wiedza i umiejętności, które nie są przekazywane w podstawie programowej szkół. Młodzi ludzie otrzymują na warsztatach wsparcie i motywację, dzięki temu ich pewność siebie i samoświadomość wzrastają.

Michał Bielicki – współzałożyciel firmy dziaraj.pl
To dla mnie naprawdę budujące, że młodzi ludzie będący w wieku, w którym czasu dla siebie i tak mają mało, decydują się na spędzanie go podwyższając swoje kompetencje i tak świadome myślenie na temat swojej przyszłości i budowania ścieżek swoich zawodowych karier.

Inspiracje i interakcje

Kariera i Rynek Pracy to kolejne wydarzenie, na którym chcemy inspirować naszych Stypendystów do działania, dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami, dać możliwość spotkania z doświadczonymi trenerami, ale również dać szansę na poznanie grona Stypendystów z całej Polski oraz na ciekawe dyskusje i rozmowy w trakcie wydarzenia.

Dziękujemy uczestnikom i trenerom za udział, a wszystkich stypendystów pomostowych zapraszamy za rok na kolejną edycję warsztatów!

Warsztaty finansowane były ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.