Nauka… z YouTube i Facebook’a – cz. 2

Drodzy Stypendyści!

Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejną porcją internetowych dobroci 😉 Przedstawiamy facebookowe i youtubowe serie, które warto znać i które z pewnością dostarczą Wam sporo interesującej wiedzy przy jednoczesnym humorze i lekkiej formie.

Zatem, nie przedłużając…

Kasia Gandor. Biotechnolożka i vlogerka, prowadzi youtubowy kanał, na którym poprzez minidokumenty i filmy popularnonaukowe stara się popularyzować wiedzę z różnych dziedzin życia, zwłaszcza zdrowia i technologii. Jeśli szukasz wiedzy podanej w przystępny i przyjemny wizualnie sposób, jest to coś, co zdecydowanie warto sprawdzić!

FameLab. International. A tutaj wiedza połączona ze sporymi emocjami! FameLab, to międzynarodowy konkurs, w którym naukowcy dostają trzy minuty, by na scenie opowiedzieć o swoich badaniach i za ich pomocą porwać za sobą publiczność!

Nauka. To lubię. Fizyk, Tomasz Rożek, zabierze nas do świata nauki i zrobi to tak, że już zawsze będziemy chcieli tam wracać! W bogatej ofercie filmów serie dotyczące ludzkiego ciała, dokonań najwybitniejszych naukowców i aktualnych problemów medycyny.

Po cudzemu. Arlena Witt nie tylko uczy, jak mówić po angielsku, ale podpowiada różne sztuczki oraz zaznacza różnice między angielskim brytyjskim a amerykańskim.

Niemiecki w parę minut! O tym, że naprawdę jest to możliwe, przekonuje Arkadiusz Gerlic na swoim kanale. Zajrzyj i podszlifuj swój niemiecki. Bo przecież nie samym angielskim człowiek żyje!

Na dzisiaj to już wszystko. W wolnej chwili pomiędzy jednym a drugim egzaminem koniecznie przejrzyjcie nasze propozycje 😉 Tymczasem – powodzenia w sesji!

Ciekawe strony zebrali dla Was stypendysta Marek Blacha oraz Anna Nowak z FEP 😉