Konferencja stypendystów pomostowych

Konferencja naukowa stypendystów pomostowych „Droga do rozwoju – naukowego i nie tylko”, która odbyła się w Łodzi w dniach 3-4 czerwca, udała się fantastycznie! Fundatorem spotkania była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, organizatorami: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości oraz Stypendyści.

II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych zgromadziła ponad 100 uczestników – byłych i obecnych stypendystów pomostowych, zainteresowanych szeroko pojętym tematem rozwoju naukowego i osobistego.

Pierwszego dnia konferencji  stypendyści wysłuchali panelu eksperckiego, na którym wystąpili: dr Katarzyna Maniszewska, prof. dr hab. Marek Wroński i prof. dr hab. Ryszard Kleszcz oraz wystąpień stypendystów, którzy zaprezentowali rezultaty swojej dotychczasowej pracy naukowej, wyniki badań, podzielili się swoimi zainteresowaniami naukowymi i pasjami. Dzień zakończył się spotkaniem z wolontariuszami – przedstawicielami programu Projektor – wolontariat studencki, którzy z wielką pasją opowiedzieli o tym, czemu warto angażować się w działania społeczne.

Drugi dzień konferencji to ciąg dalszych ciekawych wystąpień prelegentów – stypendystów oraz ciekawe i inspirujące warsztaty w grupach dotyczące stylu wypowiedzi naukowej, poprowadzone przez dr Aleksandrę Pawlik oraz urzeczywistniania pomysłów, poprowadzone przez blogera, start-up’owca i podróżnika, Kamila Bąbla.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za udział w konferencji, szczególnie zaś dziękujemy stypendystom – wolontariuszom, którzy pomogli Fundacji w przygotowaniach do konferencji: Oli, Agnieszce, Klaudii i Pawłowi.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest do pobrania tutaj.

Udział w konferencji był dla uczestników bezpłatny, koszty zakwaterowania i wyżywienia pokryła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Referaty stypendystów opublikowane zostaną w specjalnym wydawnictwie konferencyjnym.
Prace sprawdzone zostały w Internetowym Systemie Antyplagiatowym Plagiat.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: