IT for SHE – dołącz do wolontariatu

Stypendystki – studentki kierunków z obszaru #STEM – zapraszamy w imieniu Organizatorów do udziału w programie wolontariatu IT for SHE!

IT for SHE to program wolontariatu prowadzony przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, we współpracy z programem PROJEKTOR – wolontariat studencki, w ramach którego aktywne studentki kierunków informatycznych będą w miesiącach lipiec-październik  prowadzić zajęcia online z programowania i nowych technologii dla dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce.

W ramach programu studentki przeprowadzają projekt edukacyjny – IT for Fun Week.
IT for Fun Week to seria 3-5 spotkań online (każde spotkanie będzie trwało 1,5-2h) podczas których w zupełnie nowej, wirtualnej formie można pokazać piękno technologii dzieciakom, które już nie mogą się doczekać spotkania z wolontariuszkami. Tegoroczne zajęcia będą realizowane w takich tematach jak: podstawy programowania, prezentacja, budowa i działanie robotów, bezpieczeństwo w sieci, fake newsy i cyberprzemoc.

Wszystkie wolontariuszki przejdą w lipcu specjalistyczne szkolenie, w czasie którego Organizatorzy pomogą im przygotować program zajęć.

Chcesz włączyć się do programu w roli ekspertki od nowych technologii?
ZGŁOŚ SIĘ! Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca.
Do udziału w Projekcie można zgłaszać się także dwójkami i trójkami.

Więcej informacji o programie: www.itforshe.pl/pl/#wolontariat


Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Jego elementy to: największy w europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT – Women in Tech Camp, program mentoringowy w najlepszych firmach technologicznych oraz kampania wolontariacka w małych miejscowościach, zachęcająca do nauki programowania.