Gdzie szukać stypendium?

Programy stypendialne fundują prestiżowe studia, umożliwiają rozwój kompetencji społecznych, dają szansę na realizację projektu artystycznego. Innymi słowy, ułatwiają spełniać marzenia. Są skierowane do uczniów, ale także studentów, absolwentów, profesjonalistów, osób działających społecznie. Jednym z wartościowych źródeł informacji o nich jest portal Moje Stypendium.

W Polsce i na świecie działa wiele organizacji tworzących różnorodne programy stypendialne: od organizacji pozarządowych oferujących wsparcie dla ambitnych maturzystów z małych miejscowości, poprzez samorządowe programy dla artystów, po uniwersyteckie stypendia dla zagranicznych studentów. Pomagają więc w skali mikro i makro, otaczając opieką pojedyncze osoby lub całe społeczności.

Bezpłatna, dostępna dla wszystkich baza stypendiów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych), konkursów oraz staży dostępna jest na portalu MojeStypendium.pl. Polecamy serdecznie to źródło informacji!


Na portalu znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Portal jest także miejscem publikacji rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. I co najważniejsze, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało ponad 14 000 ofert stypendiów, konkursów i staży. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją – m.in. o tym, jak znaleźć stypendium online czy gdzie szukać wsparcia na studia za granicą.

***

Portal Moje Stypendium jest prowadzony przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.