Warsztaty „Kariera i rynek pracy” – relacja

Kolejna edycja warsztatów „Kariera i rynek pracy” za nami! Ponad 30 stypendystek i  stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych wzięło udział w warsztatach podnoszących kompetencje najbardziej cenione przez pracodawców.

Dyplomy_www

Wydarzenie odbyło się w dniach 2-5 lipca 2017 roku w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. W trakcie czterodniowego spotkania studenci, pod okiem trenerów i ekspertów, wzięli udział w warsztatach z zakresu rozwoju osobistych i kształtowania ścieżki zawodowej. Warsztaty podzielone były na cztery bloki tematyczne, poruszające istotne tematy związane z karierą zawodową:

– Rynek pracy dziś i jutro
– Możliwości i formy zatrudnienia
– Talenty – jak je odkrywać i nad nimi pracować?
– Komunikacja podstawą współpracy – trening asertywnej komunikacji
– Dress code – jak Cię widzą, tak Cię piszą
– Istota networkingu – klucz do własnej sieci kontaktów
– Podwójna osobowość? Czyli budowanie marki w social mediach
– Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i zdobyć pracę?
– Jak wychodzić ze swojej strefy komfortu i żyć zdrowo? Czyli o metodach radzenia sobie w stresujących sytuacjach
– Co chcę osiągnąć? Planowanie przez rezultaty – kwartał, półrocze, rok

Trenerzy przedstawili nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również udzielali praktycznych wskazówek, wskazywali najistotniejsze elementy i dzielili się swoim doświadczeniem.

Ryszard-M_wyklad_www

Największą popularnością cieszyło się spotkanie  „Networking przy kawie” w formule World Cafe, podczas którego studenci spotkali się z ekspertami reprezentującymi różne sektory (mikro, średni i duży biznes, organizacje pozarządowe, administrację publiczną). Podczas tego spotkania eksperci dzielili się swoim doświadczeniem zawodowym oraz odpowiadali na pytania uczestników.

Mirella_Panek_www

W trakcie blisko 30 godzin warsztatów i aktywności dodatkowych młodzi ludzie kształtowali i rozwijali kompetencje kluczowe na rynku pracy. Udział w warsztatach był też  niepowtarzalną szansą na poznanie innych stypendystów pomostowych i ciekawe spędzenie czasu.

Dowiedziałam się czegoś nowego. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tymi tematami, nikt nie mówił w tak ciekawy i prosty sposób, jak mogę osiągnąć swój sukces. – tak warsztaty oceniła jedna z uczestniczek.

Świetne warsztaty! Trenerzy to bardzo pozytywne osoby – tworzyli swobodną atmosferę. Przekazali nam wiedzę w ciekawy i prosty sposób. Na pewno dużo skorzystam z tych zajęć! – dodała kolejna uczestniczka.

Smile_www

Entuzjastycznie podsumował warsztaty jeden z uczestników: To było niesamowite przeżycie, które na pewno pozwoli mi się bardziej otworzyć na ludzi i wykorzystywać szanse!

Stypendyści mieli również okazję bliżej poznać stolicę. Podczas pierwszego dnia uczestniczyli w wycieczce z przewodnikiem, który oprócz najważniejszych miejsc Warszawy, przedstawił ciekawostki, które trudno odnaleźć w źródłach historycznych.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Wszystkie wydatki związane z dojazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem stypendystów, pokryte zostały ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program warsztatów został opracowany i przeprowadzony przez firmę The New Answer. Partnerami wspierającymi wydarzenie były Akademia Fotografii oraz Akademia Stylu.