Oferty stażowe dla studentów

Drodzy stypendyści,

jeśli rozglądacie się za ciekawymi sposobami na spędzenie wakacji posuwamy Wam kilka ciekawych ofert staży i wolontariatu.

Staż w Europejskim Banku Inwestycyjnym

Europejski Bank Inwestycyjny czeka na zgłoszenia studentów zainteresowanych stażami w strukturach banku w okresie od czerwca do września 2017 r. Praktyki trwać będą od dwóch do czterech tygodni. Będzie to doskonała okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz zarobienia pieniędzy. Stażyści zostaną wyłonieni w losowaniu. Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby w wieku od 18 do 25 lat. Koszty zakwaterowania w Luksemburgu (lub rejonach przygranicznych) ponoszą sami zainteresowani.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 9 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji na stronie Europejskiego Banku Inwestycyjnego:

http://www.eib.org/about/jobs/student-jobs/summer-jobs.htm

Wolontariat w Hiszpanii z Erasmus+

W ramach przedsięwzięcia promowane będzie życie na wsi – sposobem na zatrzymanie odpływu ludności z terenów wiejskich ma być zwiększenie szans na rynku pracy, pobudzenie turystyki i rozwój edukacji. Zadaniem wolontariuszy będzie współpraca przy realizacji działań kulturalnych i inicjatyw mających zdynamizować lokalną społeczność. Ochotnicy będą prowadzić warsztaty artystyczne, organizować zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, przygotowywać wystawy i dbać o ich promocję. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 kwietnia 2017 r.

Więcej info:http://www.eurodesk.pl/projekty/duze-wyzwanie-w-malej-wsi?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Eurokursor_nr_89

Wolontariat w Chinach

W przedsięwzięciu, organizowanym przez Royal´s English Training Center w Changle mogą wziąć udział młode osoby z całego świata. Ich zadaniem będzie uczenie języka angielskiego w miejscowym przedszkolu (dzieci w wieku od 3 do 6 lat) oraz szkole językowej (7-15 lat). Udział w projekcie jest bezpłatny. Mało tego, organizatorzy pokrywają większość kosztów: płacą za przelot, ubezpieczenie i zakwaterowanie, oferują też kieszonkowe. Uczestnicy mogą również liczyć na lekcje języka chińskiego i kaligrafii, zajęcia z KungFu oraz wycieczki po prowincji  Fujian.

Zgłoszenia do 31 grudnia 2017, więcej informacji tu:

http://www.eurodesk.pl/projekty/panstwo-srodka-zaprasza?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Eurokursor_nr_89